top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תתמיר זיו

הסוד לחירות פיננסית בחיים ובפנסיה בסדר פסחבשנים האחרונות יש לנו מסורת במשפחה - אשתי, ילדיי ואני נוסעים יום לפני ליל הסדר לגן חיות!

רב החברים שלנו לא מבינים איך הספקנו כבר את כל ההכנות לחג.

הרי יש ניקיונות, הכשרות, סדר, אוכל ועוד...


אז איך עושים את זה? סדר פסח! יש את אלה שעסוקים עד הרגע האחרון בהכנות, ומגיעים עם הלשון בחוץ. לעומתם, יש את אלה שמגיעים מוכנים ומתוקתקים, ונכנסים לחג בשמחה ובנעימים, עסוקים במה שבאמת חשוב. אחת הדרכים להצליח היא בעזר תכנון מסודר ויסודי. בונים מראש לוח זמנים לתכנון המשימות עד החג. כל מה שלא צריך לחכות איתו לרגע האחרון אנחנו משלימים כבר שבועיים לפני החג. מה למשל? קניות לחג, סידור חדרי הילדים, ארונות הבגדים וניקיון חלק מהמטבח. בנוסף אנחנו נעזרים במנקה שחוסכת לנו הרבה זמן יקר, מקצרת תהליכים, כך אפשר לייעד זמן ללמידה, פנאי ובילוי. אם קראתם עד כאן אתם בטח כבר תוהים מה הקשר לפרישה? לפנסיה? פיננסים? אז האמת שבעיני, פסח הוא חלק מהחיים וגם מראה לחיים. אולי לא סתם המילים פסח, פרישה, פיננסים, פנסיה מתחילות באות פ'. שכן הרעיון בסוף די דומה. מי שמתכנן טוב ובונה לעצמו יעדים מראש קדימה יכול להרשות לעצמו להנות מהחיים במהלך שנות העבודה וגם לחיות טוב לאחר בפרישה לפנסיה. ממש כמו שאנו נהנים מהנופש לפני פסח בבילוי המשפחתי בגן החיות. לחילופין, אם ניתן לשוטף לשטוף אותנו ונתנהל בלי תכנון, במקום לנהל, כמו שקורה ללא מעט אנשים, אנו עלולים לחיות בבלבול ובלאגן אישי ופיננסי, גם בהגיענו לפנסיה. בתכנון פיננסי מקצועי, אנו בונים תקציב בהתאם ליעדים האישיים של כל אחד.

אני עובד ומשתמש במתודולוגיה סדורה לפי ארגון הCFP, המבוססת על מחקרים רבים ונסיון בינלאומי, אותה למדתי בקורס והסמכה בינלאומית בשנתיים וחצי האחרונות. מתחילים מלבדוק ולתכנן יעדי חיים, כלומר מהן ההוצאות הגדולות וחשובות הצפויות, החל מאירועים לילדים כגון חתונות או בר מצווה ועד בניית בית, רכישת בית לילדים, פנסיה לפרישה, טיולים בחו"ל ועוד. לכל יעד מקציבים סכום צפוי ובונים תוכנית השקעות בראייה כוללת, שתיתן מענה לכל המטרות. לצורך המחשת עניין הדיוק, אם ניקח פרט קטן בתוכנית, כמשל בבחירת מנקה אמינה וטובה שלא תבריז פתאום, או לחילופין לא תנקה כמו שצריך ואז תגרום לנו לאובדן זמן, בסיום הניקיון במקומה. כך גם בתיכנון פיננסי צריך לבחור השקעה טובה ואמינה שמביאה לצמיחת הכסף ועמידה ביעדי חיים, במקום השקעה שיוצרת הפסדים או רווח לא מספק, אשר גוררת עוד שנות עבודה נוספות בשביל לכסות את ההפסד. למשפחות רבות לא מספיק התכנון, שכן הקושי הוא בלהיות עקביים וליישם את התכנון, לכן סוד ההצלחה טמון גם ביישום. ליווי טוב של גורם מקצועי חיצוני בין אם לתקופה מוגדרת או לאורך זמן, יכול בהחלט לסייע ולעשות הבדל גדול מאוד. מעבר לליווי השוטף, ניתן גם לעדכן את התוכנית בהתאם לשינויים בחיים, ברגולציה או ביעדים עצמם. הרי כמעט כל אירוע בחיים הוא בעל משמעות פיננסית... פסח הוא הזדמנות מצוינת לעשות סדר פסח לא רק במטבח וארונות, אלא גם בחיים הפיננסייםהמשפחתיים, במטרה לצאת לחירות כלכלית. לעצור רגע ולבחון, לקבל החלטה, לעשות סדר ובעיקר - לבנות תיכנון פיננסי לחיים. כל זאת במטרה לחיות ברווחה, נחת ואושר גם בהווה וגם בעתיד. פסח שמח וכשר, בתקווה לצאת ממנו לחירות פיננסית! רוצה לבנות תיכנון פיננסי מותאם אישית? רוצה לדאוג לרווחה כלכלית כעת ובפנסיה? רוצה ליווי בשביל למנוע חרטה על החלטות פיננסיות עתידיות? צרו קשר בטלפון 050-3225252 או מייל tamir@tzi.co.il ואני אדאג לתכנון פיננסי מותאם לצרכים ומטרות אישיות לך ולמשפחתך. תמיר זיו

הפעם בפינתנו מילון סינית פיננסית – עברית השלם של תמיר זיו

אינפלציה

מונח כלכלי שמשקף את רמת המחירים או קצב עליית המחירים. נמדדת באמצעות מדד המחירים לצרכן. בעברית פשוטה יותר, אינפלציה היא שווי הכסף או כוח הקנייה של הכסף.

למשל כשהאינפלציה עולה, אז אפשר לקנות עם הכסף שלנו פחות מוצרים או שירותים, כלומר ערך הכסף שלנו נשחק או יורד ואז צריך יותר כסף בשביל לשמור על רמת החיים שלנו באותו מצב.

אם למשל מחשב עלה 2000 שקלים לפני שנה והייתה אינפלציה של 10%, אז נצטרך כעת 2,200 שקלים בשביל לקנות את אותו המחשב.

למרות שבשנים האחרונות בארץ, רוב הזמן האינפלציה סביב אפס או שלילית (נקרא דפלציה).

נהוג בכלכלה להתייחס לצפי עליית אינפלציה של כ-2% לשנה במדינות המפותחות.


רוצים לדאוג גם לחברים או משפחה שיקבלו ממני את העידכון הדו שבועי?

מוזמנים להעביר להם את הקישור להרשמה

תמיר זיו טלפון 050-3225252 דוא"ל - tamir@tzi.co.il *אין לראות באמור לעייל ייעוץ פנסיוני או המלצה פנסיונית אישית. לא מהווה תחליף להמלצה אישית*

4 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page